Každoročně s přáteli pořádám týdenní letní tábory pro děti s výukou angličtiny. Tábory se konají v příjemném prostředí Rekreačního zařízení Štědronín u řeky Otavy v blízkosti Orlické přehrady a Zvíkovského Podhradí. Děti jsou ubytovány ve zděné budově ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se sociálním zařízením na chodbách, pro výuku jsou v objektu k dispozici učebny a dvě společenské místnosti. Jak pro výuku, tak pro všechny ostatní aktivity a hry je ovšem plně využíván celý areál rekreačního zařízení, kde se mimo jiné nachází dvě volejbalová hřiště a hřiště na malou kopanou, děti mají možnost koupat se v bazénu, zahrát si stolní tenis nebo posedět u táborového ohně. Celodenní stravování je zajištěno v objektu sousedícím s ubytovacím zařízením. Tábor vede tým sehraných a zkušených pedagogů s jazykovými a odbornými znalostmi a je určen pro děti v rozmezí 8 až 16 let.
Na táboře se snažíme o rovnováhu mezi výukou angličtiny a ostatními běžnými táborovými aktivitami tak, aby si děti udržely či zopakovaly znalosti ze školy, naučily se něco nového, zároveň však aby měly prostor pro zábavu, hry, soutěže, sport a rozvoj vlastní kreativity. Výuka angličtina probíhá většinou dopoledne v rozsahu třech běžných vyučovacích hodin, jednu hodinu pak děti absolvují ještě v pozdním odpoledni před večeří. Někdy se časový rozvrh mění v návaznosti na počasí a jiné aktivity. Pro výuku jsou děti rozděleny do skupinek zhruba po deseti, a to podle jazykové úrovně od začátečníků až po pokročilé. Hodiny probíhají neformálním způsobem buďto ve třídách, v případě hezkého počasí je však využíváno venkovní prostředí. Výuka probíhá dost často formou her, zpívá se, hraje na kytaru, jedná se o odlehčené prázdninové vyučování, děti se nestresují a baví se. Důkazem toho, že se dětem na táboře líbí je fakt, že sem většina jezdí opakovaně a že některé máme tu čest znát od jejich greenhornských táborových začátků až po jejich tzv. seniorské období ve věku 15 až 16 let. A některé se dokonce vracejí na tábor jako hosté po překročení tohoto věku.
Každý tábor je tematický, a tak děti nepřijdou ani o celotáborovou hru a honbu za pokladem. Pro celotáborovou hru jsou rozděleny do jednotlivých teamů nebo oddílů tak, aby věkově byly síly vyrovnány. V posledních letech byly děti například „zasvěceny“ do tajemství starobylého Egypta, poznávaly Austrálii a život tamějších aboriginců, letos se staly příslušníky jednotlivých kmenů severoamerických Indiánů Lakotů. Koncept táborové hry je detailně vypracován včetně jednotlivých úkolů, dílčích her, šifer a teamového bodování, do kterého jsou také zahrnuty body za anglické minitestíky.
Kromě angličtiny a celotáborové hry dostávají děti prostor i pro sportovní aktivity a koupání, nechybí ani večerní diskotéka a táborák. V roce 2010 se letní tábor na Štědroníně uskutečnil již po jedenácté a zúčastnilo se ho 60 dětí.
Více fotek z táborů si můžete prohlédnout v hlavní sekci "Fotogalerie", pro vyhlášení termínu tábora 2011 a instrukcí k němu sledujte prosím „Aktuality“.
Ukázky z fotogalerie
V termínu od 29.6.2013 (odjezd časně ráno) do 6.7.2013 pořádáme zájezd do jihozápadní Anglie. Přesný program naleznete v letáku na stránce "Poznávací zájezdy" nebo na stránce "Ke stažení". Pro bližší informace a přihlášky nás kontaktujte.
Děkujeme všem účastníkům za skvělou spolupráci během tohoto pohodového víkendu! Podívejte se na fotky ve fotogalerii.
Letní dětský tábor s výukou angličtiny se letos uskuteční v termínu od 27.7. do 3.8.2013, a to tradičně na Štědroníně. Podívejte se do fotogalerie na loňské hledání Svatého grálu rytíři Kulatého stolu u dvora krále Artuše, které provázela skvělá atmosféra. Děti byly opět v hlavní roli a jejich kreativita, nadšení pro věc a spolupráce byly úžasné.
Od počátku školního roku 2012/2013 probíhají kurzy všech věkových kategorií, jazykových úrovní a zaměření. Možnost přistoupení je zejménado kurzů pro děti 2. až 5. tříd, pro dospělé začátečníky a mírně pokročilé a do čtyřhodinových kurzů angličtiny metodou superlearningu. Po dohodě případně i do ostatních kurzů.
Zájezd do Skotska v roce 2011 se vydařil po všech stránkách. „Caledonia“ nám ukázala svou slunnou tvář, byla přívětivá a milá a připravila pro nás zážitek zážitků, když nám v Edinburghu téměř doslova vstoupila do cesty sama britská královna! Fotografie z tohoto úžasného a (ne)skutečně překvapivého setkání jsou k vidění ve zvláštní sekci „Královna“.